Üldplaneeringu töötoad jätkuvad

Üldplaneeringu koostamine on jätkuvalt üks olulisemaid tegevusi, millega seotud küsimusi kohalike omavalitsuste planeerijad ja nende planeeringu konsultandid igapäevaselt lahendavad. 79-st kohalikust omavalitsusest plaanib suur osa veel lähiaastatel kehtestada uued ja kaasaegsed üldplaneeringud. Väljakutseid üldplaneeringu koostamisel jagub. Vaid neli omavalitsust on kehtiva planeerimisseaduse kohase kaasaegset mõtteviisi järgiva üldplaneeringu (vt juhendavat nõustikku) juba kehtestanud – Raasiku, Alutaguse, Anija ja Kose.

Omavalitsuste toetamiseks üldplaneeringute koostamisel jätkub juba 2019-2020 aastal edukaks osutunud töötubade vormis koostöö. Erinevalt varasemast korraldavad sel aastal töötubasid Rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakonna (RaM REHO) maakondlike talituste ruumilise planeerimise peaspetsialistid. Käesoleval aastal oleme töötubades veelgi kohapõhisemad ja teemade käsitlemisel konkreetsemad. Üheskoos arutletavad teemad lepitakse kokku omavalitsuste planeerimisametnike ja RaM REHO spetsialistide jooksvas suhtluses. Teemasid on olnud väga erinevaid – maakonnaplaneeringu tähtsusest eratee avalikuks kasutamiseks määramiseni (vt 2021 toimunud töötubade ülevaadet).

Kevade jooksul tegime viies piirkonnas kaheksa töötuba, slaidid on kättesaadavad 2021 aasta töötubade lehelt. Need on toimunud vastavalt vajadusele nii virtuaalses keskkonnas kui ka päris ruumis. Sügisel plaanime kohtumistega jätkata.

Skip to content