Jaanuarikuus võetakse kasutusele PLANIS

Planeeringute valdkond teeb 2026. aasta alguses olulise arenguhüppe: planeeringu- ja ehitusvaldkond tuuakse kokku ühtsesse infosüsteemi ning luuakse võimekus menetleda planeeringuid tervikuna ühes keskkonnas.

Kasutusele võetakse planeeringute menetluskeskkonna PLANIS esmane versioon, mida hakatakse järgnevatel aastatel edasi arendama, sealhulgas kasutajate tagasiside põhjal.

Planeeringute menetluskeskkonna üheks oluliseks osaks on kehtestatud planeeringud ja kehtivate planeeringute andmed. Süsteemi tuuakse ka kehtestatud planeeringu esitamine ning kehtivate planeeringute andmete kuvamine ehk süsteem hakkab täitma planeeringute andmekogu rolli. Senine süsteem PLANK jääb kasutajatele lugemisvaates kättesaadavaks kuni 30.06.2026.

Olulised kuupäevad

  • Alates 06.01.2026: Planeeringute menetlussüsteemis saab esitada kehtestatud planeeringuid ja vaadata kehtivate planeeringute infot. Sellega kaasnevad muudatused kasutajaliideses (planeeringu esitamise teekond, planeeringu broneerimine ning planeeringulahenduse nõuetele vastavuse kontroll).
  • 08.01.2026 kell 10.00–12.00: Kutsume teid planeeringute kehtestamisega seotud koolitusele. Koolitus salvestatakse ning see on hiljem leitav planeerimine.ee lehel ja e-ehituse platvormi kasutusjuhendites.
    Kui funktsionaalsus on avalikult kättesaadav, lisame planeeringute andmekogu seonduvad juhendid ka planeerimine.ee ning e-ehituse kasutusjuhendisse.
    Kohalikud omavalitsused, kes kasutavad kehtestatud planeeringute esitamisel X-tee teenust, saavad sellekohase eraldi teavituse. Kõik kasutajad, kes olid seni kehtestatud planeeringute osas PLANKi kasutajad, on üle viidud PLANISe kasutajateks. Wms/wfs teenused säilivad.
  • 26.01.2026: Avatakse PLANISes planeeringute menetlusfunktsionaalsused. Menetluskeskkonna kasutamine on vabatahtlik. Koolituste info edastatakse lähiajal jooksvalt ning see on leitav planeerimine.ee ja e-ehituse platvormi lehel.

Olete oodatud süsteemi testima

PLANISte testimine koos väliste osapooltega algas juba detsembris ning jätkub ka jaanuaris. Testimiskeskkond jääb avatuks ka edaspidi.
Soovi korral saab süsteemi riskivabalt katsetada testkeskkonnas – selleks palume kirjutada teele.kukk@maaruum.ee.

Skip to content